RECETARECETA

NjĂ« studim i kohĂ«ve tĂ« fundit qĂ« krahasonte aktivitetin e antioksidantĂ«ve tĂ« 26 erĂ«zave shpalli fituese kanellĂ«n Ceylon, e cila ia kalonte edhe tĂ« ashtuquajturave ‘super ushqime’ si hudhra apo rigoni. Kanella lufton inflamacionin. Inflamacioni nĂ« organizĂ«m ka njĂ« rol tĂ« dĂ«mshĂ«m. Kanella ndihmon nĂ« shmangien e tij, luftimin e infeksioneve si dhe nĂ« riparimin e dĂ«meve nĂ« qeliza.

SHKARKO GAZETEN E MUAJIT
gazeta