TE REJA
GARCINIA CAMBOGIA - FRUTI QE SHKRIN DHJAMIN E BARKUT DHE JU DOBËSON NË KOHË REKORD

Kategoria: Superushqime

Garcinia Cambogia njihet si Frut i Superfuqishëm për rënien në peshë. Acidi hidrocitrik (HCA) derivat i acidit citrik gjendet në sasi të lartë tek Garcinia Cambogia, ky kompleks pengon prodhimin e yndyrës, sidomos yndyrës së prodhuar nga kaloritë e tepërta si karbohidratet. Mundëson shkrirjen e yndyrnave më shpejtë dhe më lehtë. Studimet tregojnë se mund të përmirësojë reagimin e trupit ndaj infeksioneve dhe sëmundjeve. Kjo është kryesisht për shkak të përqendrimit të lartë të vitaminës C e cila gjendet në këtë frut. Garcinia Cambogia përdoret si parandalues dhe lehtësues i formimit të gazrave në zorrë, është përdorur tradicionalisht për të trajtuar reumatizmat dhe problemet gastrointestinale. 

Përdorimi: Koha e rekomanduar për të marrë Garcinia Cambogia është 30- 60 minuta para ngrënies ose 1 orë pas ngrënies. Një majë luge kafe e shkrirë në një gotë ujë. Doza ditore e rekomanduar ndryshon në varësi të peshës trupore dhe metabolizmit. Doza standarte e rekomanduar ditore është 500- 1500mg (1-1.5gr) ose gjysëm lugë kafe në ditë. Përdorimi i saj është i kufizuar. 

Pesë përfitimet e Garcinia Cambogia: 

1- Garcinia Cambogia redukton yndyrën e tepërt të formuar në trup. 

2- Garcinia Cambogia është një produkt i cili bllokon urinë e tepert. 

3- Garcinia Cambogia nxit metabolizmin. 

4- Garcinia Cambogia ul kolesterolin në gjak. 

5- Garcinia Cambogia forcon sistemin imunitar.

Ekstraktin Garcinia Cambogia pluhur e gjeni ne rrjetit e dyqaneve Neranxi.SHKARKO GAZETEN E MUAJIT
gazeta