VIP-at NE TAVOLINE
Kim Kardashian - Ja si u dobësua diva supersexy me Garcinia Cambogia

Mësoni më tepër rreth mënyrës se si ajo ushqehet dhe cili ësht ë superushqimit që e bëri të bjerë 27 kg! 

Kim, konfirmon se të gjitha motrat e saj konsumojnë Garcinia Cambogia. E përdorim prej vitesh duke e shoqëruar me një dietë të shëndetshme. 


Kim Kardashian ka bërë udhëtimin e saj të kthehet në peshën ideale që pas lindjes së djalit të saj Saint, në dhjetor te 2015. Për të humbur 27kg, ajo është duke punuar vazhdimisht, duke shmangur disa ushqime dhe duke i dokumentuar të gjitha në Snapchat. Po funksionon (vithet dhe ijet e mia janë të fundit të cilat bien, por unë nuk do të dorëzohem) u shpreh Kim për revistën ‘People’. Në një pjesë të madhe vjen për shkak të ndjekjes së saj të rreptë e dietës Atkins. Kardashian është, natyrisht, duke u paguar nga Atkins. Por kjo rezultoi se ajo ishte një robinë e hershme i kësaj diete para sponsorizimeve ishte një mënyrë jetese. Ju paraqesim dietën që ndjek Kim Kardashian nga dietologiae saj Colette Heimowitz: Kim në fakt së pari e ka provuar dietën Atkins për të humbur peshë kur ishte studente. Ajo e ndoqi dietën Atkins gjatë dhe pas shtatzënisë, ndërkohë që ushqente Saint me qumësht gjiri. E bukura e dietës Atkins është se ajo i plotëson të gjitha kërkesat ushqyese që ju duhen pas shtatzanisë dhe për shtatzaninë, sepse ju merrni proteina të mjaftueshme, yndyrna të shëndetshme, karbohidratet të larta në fibër, fruta dhe arrorë, dhe një shumëllojshmëri të gjerë të proteinave. Nuk keni nevojë të ndiqni dieten të ulët në kalori.

Kim nuk konsumon më shumë se 1800 kcal në ditë.

Colette rrëzoi atë që dukej si fillimi i një ditë normale. Mengjesi: Kur filloj për herë të parë, për mëngjes kishte një vezë omëletë me djathe ose me perime. Dreka: pulë e pjekur në zgarë me lime mbi kungull ose një sallatë spinaqi të marinuar me salcë djathi dhe erëzash si: dafinë, piper të zi, rigon, hudhër dhe qepë pluhur, uthull nga vera e bardhë, speca jeshil, majonezë, krem djathi dhe djathë feta. Darka: noodles me kungull të njomë, suxhuk pikant pule ose diçka të ngjashme. Mes vakteve: bars me drithra, fruta të thata, fara dhe arrorë, humus me perime, ose kos dhe manaferra. Dhe për ëmbëlsirë ajo gjithmonë pëlqen çokollatat me gjalpë kikiriku. Por ajo vetë po e përshpejton rënien në peshë. Por humbja e kileve në një kohë të shkurtër nuk është e shëndetshme për një mama e cila ushqen fëmijën e saj me gji. Dhe kështu ishte një ekuilibër i mirë, një humbje peshe e qëndrueshme 6 muaj pas shtatzënisë së saj.  Ajo ka ndryshuar dietën e saj dhe ka humbur më shumë peshë. Fillimisht, ajo ka filluar me programin 40 të Atkins dhe nuk mund të konsumonte niseshte. Në vend të saj, ajo e zëvëndësoj me proteinat e duhura si: peshk, pulë, mish ose vezë, pak qumësht, kos ose djathë, yndyrna të shëndetshme (si arrorët ose avokado), dhe karbohidrate të larta në fibër si: shumë perime, qershi ose pjepër dhe fruta pylli. Kim mund të pëlqejë niseshtet, por nuk mund të shkoj si e çmendur pas tyre. Ajo mund ta zëvëndësoj me oriz kaf, kinoa, patate të ëmbla ose të pjekura, nëse dëshironi që qëllimi juaj për të humbur peshë të jap rezultate, shtoni pak më shumë karbohidrate. Vaktet e Kim nuk ndryshojnë kur ajo është duke bërë stërvitje intensive (dhe duke djegur një ton kalori). Merrni 1800 kalori dhe proteina të mjaftueshme për ta kthyer masën trupore në muskul. E njëjta gjë vlen edhe për bukën, natyrisht. Një ushqim në listën e zezë. Colette vuri në dukje se: është bageta ‘Anjshtain’, urrej kur përdoren emrat e markave, por kjo është një nga bagetat më me emër të New York-ut. Ka 77 gram karbohidrate, dhe kthehet në sheqer në trup, dhe duke i kthyer këto karbohidrate në sheqer, jeni duke ruajtur yndyrën. Nëse ju dëshironi  të konsumoni një bagetë, atëherë merrni gjysmën e saj largoni pjesën e tulit dhe mbusheni me krem djathi, kështu kontrolloni racionin tuaj. Kim nuk gënjen, edhe gjatë pushimeve mban të njëjtin regjim. Në fakt, ajo porosit ushqime me pak kalori si alternative e ushqimeve të larta në kalori kur është jashtë. Ka gjithmonë proteina në menu (në restorante) bërxolla viçi, karkaleca, salmon, mish pule dhe një sallatë me vaj ulliri dhe perime të ziera me gjalpë, duke i shoqëruar me pak oriz ose pure perimesh në anë. Kur Kim ka makarona, ajo fillon të punësojë vetëkontrollin. Nevojitet me të vërtetë të qëndroni brenda një sasie të caktuar, në mënyrë që të mos fitoni kile. Mos konsumoni 3 filxhanë me makarona por konsumojini ato si pjesë shoqëruese e pjatës, rreth gjysëm filxhani. Ka gjithmonë mënyra rreth zëvendësimit dhe truke pastruese të cilat falin të njëjtën ndjesi pa sakrifikuar dietën tuaj. Kim nuk ka nevojë të ndjekë askënd, as ndonjë truk apo rregull ditor ose javorë. Disa njerëz ju pëlqen të ndjekin këto rrugë. Ju pëlqen të jenë të rreptë gjatë javës dhe pastaj marrin helmin e tyre në fund javë. Ju e dini, mjafton ta bëni një herë të vetme dhe do ti riktheheni sërisht dietës. Disa preferojnë ta bëjnë një gjë të tillë por duke patur pak më shumë karbohidrate çdo ditë. Pra për të bërë një gjë të tillë duhet ti përmbaheni dietës duke ruajtur kështu peshën optimale. Gjëja më e rëndësishme është që kjo gjë të funksionojë, duke bërë që pesha jua të jetë e qëndrueshme.

Ndihma kryesore e Kim Kardashian është përdorimi i Garcinia Cambogias

Kim i ka thënë jo operacioneve plastike për të rikthyer sërisht format e saj perfekte pas lindjes, duke i falur besimin e saj vetëm një produkti, ekstraktit natyral Garcinia Cambogia. Ajo u shpreh se shumë njerëz habiten nga fakti se si kam mundur të bie në peshë kaq shpejtë pas lindjes. Besojë vërtëtë se është e rëndësishme që të ndihesh një femër e bukur dhe joshëse. Kim gjithashtu konfirmon se të gjitha motrat e saj konsumojnë Garcinia Cambogia. E përdorim prej vitesh duke e shoqëruar me një diet të shëndetshme. Ky ekstrakt natyral na lejon të ushqehemi siç duam duke mos u shqetësuar aspak për kilet, nuk kemi nevojë të ndryshojmë regjimin ditorë dhe as ti nënshtrohemi ndonjë aktiviteti fizik intensiv. Është e sikletshme të ndihesh jo e bukur dhe tërheqëse, ka shumë femra të cilat ndihen në këtë mënyrë, por nuk ka arsye pse të ndihemi të tilla kur ekziston ekstrakti natyral Garcinia Cambogia e cila na ndihmon të humbasim peshë në mënyrë të natyrshme. Është me të vërtet e thjeshtë, mjafton të marrësh gjysëm lugë kafeje në ujë të ngrohtë në mëngjes esëll dhe nuk do të keni nevojë të kontrolloni vazhdimisht sasinë e ushqimeve. 

Cilat janë efektet e ekstraktit natyral Garcinia Cambogia?

Kur flasim rreth efekteve të ekstraktit natyral Garcinia Cambogia, ekzistojnë akoma disa fakte të panjohura. Shumë studime klinike janë kryer deri tani dhe duke u bazuara në to, arrijmë në përfundimin se: efektet e yndyrës në metabolizëm dhe sinteza e lipideve është më e rëndësishmja. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund të arrijmë në përfundimin se: Garcinia Cambogia është shumë efikase në reduktimin e oreksit.

Trupi i gruas para dhe pas një diete: Hulumtimet klinike zbuluan se konsumimii ekstraktit të pastër Garcinia Cambogia çon në uljen e nivelit te hormonit te insulinës dhe leptines. Të njëjta hormone që rregullojnë yndyrën në metabolizëm dhe marrjen e ushqimit. Bazuar në këtë vëzhgim, arrijmë në përfundimin se: ka dy mënyra në të cilat efekti i Garcinia Cambogia ndikon në humbjen e peshës. Konsumi i Garcinia Cambogia çon në uljen e niveleve të insulinës. Ky është tregues i efektit të saj në yndyrën e metabolizmit. Përderisa insulina është thelbësore për thithjen e glukozës ndaj trupi ynë do të përdori glukozën e tepërt për energji ose do ta depozitojë në trup në formën e yndyrës. Kur nivelet e insulinës janë të ulëta, ky ështe një tregues që acidi hidrocitrik është duke ndihmuar yndyrën metabolike nëpërmjet përdorimit të yndyrës së depozituar. Siç mund ta dini tashmë, leptina rregullon marrjen e ushqimit dhe konsumin e energjisë duke rritur oreksin dhe metabolizmin. Reduktimi i niveleve të leptinës, si rezultat i konsumimit të Garcinia Cambogia na bën të besojmë efektin që ajo demonstron tek leptina. Nivelet e ulëta të leptinës tregojnë se: trupi ynë ndihet i ngopur dhe i lumtur, gjë e cila është thelbësore për çdo dietë efektive. Gjithsesi, me kalimin e viteve, janë bërë studime të tjera mbi efektet e Garcinia Cambogias. Për të rritur qëndrueshmërinë e acidit hidrocitrik dhe për të parandaluar atë që të kthehet në formën e tij laktone, shumë prodhues të ekstraktit të pastër Garcinia Cambogia përdorin kripëra të acidit hidrocitrik në shtesat ushqimore dhe suplemente pasi ato janë forma më e qëndrueshme e HCA (Acidi HidroCitrik). Kjo është arsyeja pse ky modifikim mund të zgjasi jetën e ekstraktit Garcinia Cambogia pluhur. Sporti dhe dieta si koncept- Duart e një gruaje duke mbajtur një tas matës Kalciumi dhe kriprat e magnezit të acidit hidrocitrik janë lehtesisht të tretshme në ujë, dhe për pasojë trakti i zorreve mund të ketë probleme në absorbimin e tyre. Kalciumi dhe kripërat e magnezit të acidit hidrocitrik shpërbëhen nga yndyrnat e tëmthit në zorrë dhe lidhet me fibrat, pektinën apo substanca të tjera të dietës që sekretohen gjatë tretjes. Ndaj mund të ketë një arsye të tretë që na bind se ekstrakti i Garcina Cambogias ësht ideali për te humbur peshë. Ekstrakti i Garcinia Cambogias parandalon paraprakisht yndyrën të thithet nga zorret. Nderkohe qe Kalciumi dhe kriperat e maknezit te acidit citrik zberthehen nga yndyra ne zorre, vete yndyra shperbehet dhe lidhet me sibstanca te tjera te dietes. Ato thjesht kalojne nga zorret pa u thithur dhe absorbuar prej tyre.

SHKARKO GAZETEN E MUAJIT
gazeta