SHENDETI
VAJI I HUDHRËS - Trajtuesi më i dobishëm dhe i suksesshëm i më shumë se 550 lloj semundjesh

Vaji i hudhrës është jashtëzakonisht i dobishëm në trajtimin me sukses të sëmundjeve të cilat kanë të bëjnë me sistemin kardiovaskular, sistemin imunitar, sistemin e frymëmarrjes, sëmundjet infektive, diabetin dhe lëkurën.

Përbërësit: Vaji i hudhrës është mjaft i pasur me minerale, përbërës esencialë dhe vitamina, si fosfor, mangan, magnez, hekur, bakër, kalcium, squfur, vitaminat, C, B1, B2,A.

Vlerat Terapeutike: 

Forcon sistemin imunitar, Lufton diabetin e tipit 2, Është antibakterial, Lufton arteriosklerozën, Është antioksidant, Lufton parazitët në zorrë dhe përtërin florën e tyre, Redukton kolesterolin në gjak, Lufton sëmundjet e zemrës, Parandalon dhe kuron tensionin e lartë të gjakut, Stimulon sistemin e qarkullimit të gjakut, Redukton rrezikun e krijimit të trombeve në gjak, Pastron trupin nga toksinat, Ndalon kollën, Ka efekt laksativ, Lufton gripin, Kuron tumoret, Lufton turbekulozin, Parandalon dhe lufton astmën, Relakson dhe fuqizon sistemin nervor, Shkrin gurët ne veshka, Kuron dizanterinë, Lufton sëmundjet e tiroideve, Stimulon sistemin endokrin, Ndalon diarrenë me natyrë bakteriale, Stimulon aktivitetin e stomakut, Etj.

Përdorimi: Ky vaj rekomandohet të konsumohet një lugë kafe në mëngjes dhe në mbrëmje.Vaji i hudhrës mund të përzihet me vajra të tjera, si vaji i arrës së kokosit, vaji i ullirit, vaji i farës së zezë, vaji i peshkut, etj., por edhe me lëngje, si lëngje frutash, kos, qumësht etj.Për përdorim të jashtëm, masazhohet vendi me vaj hudhre derisa lëkura ta thithë plotësisht.

Për dizanterinë, vaji i hudhrës përdoret në rrugë rektale.

Vajin e Hudhrës si dhe shumë vajra të tjerë bimorë i gjeni tek dyqanet e rrjetit Neranxi.
SHKARKO GAZETEN E MUAJIT
gazeta