RECETA
Recetë nga Melania Trump për një mëngjes të shëndetshëm

Ajo zakonisht e fillon ditën e saj me një tas tërshërë të pasur

me fibra ose një smoothie të mbushur me lëndë ushqyese “me pak përbërës dhe shumë vitamina në të”.


Përzjeni gjithcka të freskët dhe organike:

Përbërësit: Spinaq, selino, karrota, boronica, mjedra, mollë, lëng portokalli, lëng limoni të freskët, kos soje pa yndyrë,

vaj ulliri, fara lini, fara kia, banane dhe hurma izraeli.


Pergatitja: Pasi ti keni grirë në blender derisa të jetë bërë një masë homogjene, hidheni në një tas apo gotë të gjerë dhe

dekorojeni me fruta pylli, arro kokosi dhe fara të tjera sipas dëshirës. Me këtë mëngjes të pasur ju nuk do tju shkojë mendja për

ushqim për orë të tëra dhe do të ndiheni të ngopur.

Përbërësi i gjeni tek Dyqanet e rrjetit Neranxi.
SHKARKO GAZETEN E MUAJIT
gazeta